thumbs-iconİstanbul'un En Köklü Temizlik Şirketi

clock-iconÇalışma Saatleri : 08:00 - 19:00

0

Cart - £0.00

mobile-icon

Bizi Hemen Arayın!0216 478 58 12

Büyükçekmece Temizliği Kolaylaştırmanın Adresi

Büyükçekmece Temizliği Kolaylaştırmanın Adresi

2 Şub

Büyükçekmece Temizliği Kolaylaştırmanın Adresi

Temizlik, hayatımızın her anında hem kişisel bakımımız açısından hem de kullandığımız eşya ve mekânlar açısından önem taşıyan bir konudur.

Hızlı rezervasyon için arayın

0532 762 28 07   

0216 478 5812

Bu bağlamda temizliğin kapsamı konutlarımızla sınırlı değildir.

Çalışma alanlarımız ve ibadet mekânlarımız da temiz tutulması gereken alanlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Zira çalışma alanımızda geçirdiğimiz mesai saatleri oldukça uzun olup bu sürede temiz olmayan bir ortamda çalışmak zorunda kalmak hastalıklara davetiye çıkarmak anlamına gelecektir.

İbadet mekânları da, Müslümanlar için, ayakkabısız girilen, namaz sırasında yüz bölgesinin doğrudan yere temas ettiği alanlardır.

Bu nedenle bir ibadet yerinin kullanışlılığından söz edebilmek için aynı zamanda ne kadar hijyenik olduğunun da dikkate alınması gereklidir.

Bu bağlamda konutlarınız başta olmak üzere, işyeri, ofis, cami ya da diğer ibadethanelerin temizliği için Büyükçekmece temizlik şirketi arayışındaysanız firmamız profesyonel hizmeti ile desteğiniz olacaktır.

İbadethane Temizliğinde Kalite

İbadethane temizliği yapan Büyükçekmece temizlik şirketleri arasında firmamız kalitesi ile ilgi görmektedir. İbadethane temizliğinde kalite, hem ibadethanede mevcut eşyaların temizlik sırasında yapılan uygulamalar ya da kullanılan malzemeler dolayısıyla zarar görmemesi hem de özellikle camiler için yerden duvara tüm alanlarda hijyen sağlanmasıdır.

İbadethane temizliği denilince ülkemizde ve özellikle İstanbul’da cami temizliği akla gelmektedir.

Bunun en önemli nedeni camileri yaygın olması ve sayıca fazla olmasıdır.

Bununla birlikte cami temizliğinin hem İslami geleneğin bir gerekliliği olması hem de sağlık açısından diğer ibadethanelere kıyasla camilerin daha temiz tutulmasının gerekli olması da etkili hususlardır.

Cami temizliği sırasında başta halılar olmak üzere cami içerisinde bulunan mihrap, minber, avize, pencere gibi detaylar temizlenmektedir.

Günümüzde camilerde yer döşemesi olarak parça parça çok sayıda halı yerine duvardan duvara halı döşenmesi tercih edilmektedir.

Bundan dolayı cami halılarının fabrikaya götürülerek yıkanması söz konusu değildir.

Bunun yerine yerinde halı temizliği ile halılar istenen temizlik düzeyine ulaştırılmaktadır.

Halılar camilerin en çok temas edilen, hastalık taşıyıcı mikrop ve akarları en fazla barındıran kısmı olduğundan firmamızca temizlenen camilerde halı temizliğine özel önem verilmektedir.

Camiler temizlenirken konutlara kıyasla devasa boyutlardaki avizeler özenle temizlenmekte ve kapılar ile camlar da silinmektedir.

Temizlik sonunda caminin seramik kısımları dâhil her köşesi iç ferahlatan bir temizliğe kavuşmuş olmaktadır.

Cami temizliğinde firmamızın çalışma prensiplerinden biri de caminin en kısa sürede ibadet edilebilecek duruma getirilmesidir.

Büyükçekmece’de Yerinde Halı Temizliği

Cami temizliğinde halıların yıkanmasının ne denli önemli olduğuna yukarıda değinmiştik.

Bunu sağlamak adına firmamız tarafından sunulan çözüm ise yerinde halı temizliğidir.

Yerinde halı temizliğinin en önemli avantajı duvardan duvara uygulanan ve ölçü olarak da oldukça büyük bir alanı kaplayan halıların sökülerek taşınması ve yıkanıp kurutularak getirilmesi, tekrar döşenmesi zahmetinden kurtarmasıdır.

Zira tek parça halinde bu kadar büyüklükte halının halı yıkama makinesinde fabrikalarda yıkanması mümkün değildir.

Uygun olmayan koşullarda yerde ve açıkta yıkanması durumunda ise istenen temizlik sağlanamamaktadır.

Bu durumda camiler için Büyükçekmece temizlik firmaları tarafından gerçekleştirilen temizlikte halıların yerinde yıkanması tercih edilmektedir ve firmamızın uygulaması da bu şekildedir.

Yerinde halı yıkamanın bir başka avantajı ise temizlik süresini kısaltmasıdır.

Fabrikada yıkanıp gelecek olan halılar için asgari 4 günü bulan, kış günlerinde 1 haftayı da geçen bir zaman dilimine ihtiyaç vardır.

Yerinde yıkadığımız halılar ise uygun sayıda kişi ve ekipman kullanılarak gün içerisinde kullanılabilir hale gelmektedir. Bu sayede ibadet yerlerinin kesintisiz bir şekilde kullanılması mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN TEKLİF AL