thumbs-iconİstanbul'un En Köklü Temizlik Şirketi

clock-iconÇalışma Saatleri : 08:00 - 19:00

0

Cart - £0.00

mobile-icon

Bizi Hemen Arayın!0216 478 58 12

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik
6 Haz

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik hizmetlerimiz ve fiyatları hakkında bilgi almak için hemen arayın.

0216 478 5812

0530 964 9937

Temizlik her yaşam ve çalışa alanı için önemli olan konuların başında gelmektedir. En başta sağlık açısından insanların yaşam alanlarının temiz olması gerekmektedir.

Yaşanılan yerlerde oluşması muhtemel mikrop veya zararlı maddelerin ortamdan uzaklaştırılması için temizliğin belli aralıklar ile yapılması gerekmektedir.

Özellikle astım ve benzeri sağlık problemleri yaşayan kişiler için toz ve akarların temizlenmesi en önemli konuların arasında görülmektedir.

İşyerlerinde temizlik ise rahat bir ortamda yaşamak ve müşterilerin ya da misafirlerin uygun ortamlarda ağırlanması için önemli olarak görülmektedir. Bu yerlerde temizlik konusunda önem taşıyan bir diğer konu olarak çalışmaların aksamadan yapılmasıdır.

Temizliğin genel standartlarının dışında önemli bir konu olarak inşaat sonrası temizliği bulunmaktadır.

Ev ya da iş yerlerinde yeni inşa edilmiş ya da tadilat geçirmiş olan yerlerde inşaat ve tadilat sonrası temizliği en önemli konular arasındadır. İnşaat sürecinde oluşan kir ve lekeler sebebi ile inşaat temizliği pek çok kişinin yapamayacağı zorlukta bir süreci ifade etmektedir.

Yeni inşa edilmiş ev, ofis ya da işyerlerinde çok fazla toz ve kir bulunabilmektedir. İnşa edilme sürecinde kullanılan malzemeler, inşa işlemlerinin zorluğu ve benzeri pek çok sebep ile yeni bitmiş olan yerler uzun bir temizlik süreci geçirmek zorundadır.

Ev ve iş yerlerinde biriken tozlar, kir ve leke olan camlar, toz toplamış olan ıslak yüzeyler ve benzeri pek çok unsur sebebi ile bu yerlerin yaşanılabilir ve çalışılabilir olması için kapsamlı bir temizlik işlemi yapılması gerekmektedir.

Tadilat geçirmiş olan yerler içinde inşaat sonrası temizliği işlemleri gerekli görülmektedir.

Evlerde yapılan tadilatlar çok daha uğraştırıcı olmaktadır. İçerisinde eşya bulunan yerlerin geçirdiği tadilat süreci sonrasında temizlenmesi daha yoğun çalışma gerektirmektedir.

Tuvalet, banyo, mutfak ya da odalarda yapılan tadilatta içeride eşya bulunması sebebi ile kirlenecek ve doğal olarak temizleyecek çok fazla seçenek bulunmaktadır.

Bu yerlerde kirlenen eşyalar ile birlikte ev ortamının temizlenmesi de zor bir süreç olarak görülmektedir.

İçerisinde eşya olmasa bile eski evlerde yapılan tadilat sonrasında oluşan kir ve toz yeni inşa edilmiş kadar yoğun olabilmektedir. İşyerleri içinde yapılan tadilatlarda aynı hususlar geçerli olmaktadır.

İşyeri, ofislerin veya bine güçlendirme tadilat sonrasında tekrar eski haline kavuşarak çalışmasına devam edebilmesi için inşaat sonrası temizliği en kısa sürede bitirilmelidir.

Göztepe inşaat sonrası temizlik hizmetleri tadilat ve inşaat işlemleri sonrasında temizlenmesi gereken yerler için uzman kadrosu ile en iyi temizliği sunmak üzere hizmet vermektedir.

İnşaat Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?

İnşaat Sonrası Temizlik
İnşaat Sonrası Temizlik

Göztepe inşaat sonrası temizlik hizmetleri ev ya da işyerlerinizde inşaat ya da tadilat sonrası süreçte farklı aşamalarla sunmaktadır. İnşaat sonrası temizliği hizmetli şu aşamalardan oluşmaktadır;

  • İnşaat kalıntılarının temizlenmesi
  • Camların temizlenmesi
  • Fayans ve parke yüzeylerinin temizlenmesi
  • Banyo ve Tuvalet gibi alanların temizlenmesi
  • Silinebilir yüzeylerin tozlardan arındırılması
  • Mutfak dolaplarının temizlenmesi
  • Genel temizlik işlemlerinin yapılması

İnşaat sonrası temizliği işlemleri için en önemli nokta olarak inşaat sonrasında kalan döküntü ve benzeri malzemelerin atılması olacaktır.

Büyük parçaların dışında toplanarak atılabilecek olan parçaların ortamdan uzaklaştırılması temizlik işleminin daha kolay şekilde yapılabilmesi için önemlidir.

Bu işlem gerçekleştirilmeden diğer işlemlere geçilmesi temizliği zorlaştıracaktır.

Su giderleri ve benzeri yerlere temizlik aşamasında bu inşaat kalıntıların kaçma ihtimali sebebi ile daha da dikkatli olunmalıdır.

Bunun için ev ya da iş yerlerinde odalarda, banyoda ya da balkon gibi yerlerde bulunan kalıntıları temizlemek aşaması ile inşaat sonrası temizliği başlamalıdır.

Daha sonraki aşama olarak cam yüzeylerin temizlenmesi bulunmaktadır.

Özellikle iç mekânla birlikte dış mekânda da tadilat ve inşaat yapıldı ise camlarda çok fazla kir ve toz oluşabilmektedir.

Temizlik yaparken camlarda oluşan lekelerin çıkartılmasında camın çizilmeden çıkartılması önemlidir.

Cama zarar vermeden lekelerin sökülmesi içinde özel temizlik işlemi uygulanmaktadır. Öncelikle lekeler su ile yumuşatılmalı sonrasında temizlenmeye çalışılmalıdır. Camlarda bulunan lekelerin çıkartılması için metal malzemeler tercih edilmemelidir.

Metal, cam yüzeylerde çizilmelere neden olabileceği için kullanılmaması gerekmektedir. Lekelerin çıkartılması sonrasında camların kenarlarında ve üzerinde bulunan etiket ve benzeri yapışkanlarının çıkartılması gerekmektedir.

Bunların çıkartılması içinde eğer normal yöntemler ile sonuç alınamıyorsa sıcak su kullanılarak ıslatılan bezler ile yumuşatılmasına çalışılabilir. Yumuşaması sonrasında bu etiket ve yapışkanlar çıkartılabilir.

Camlar pencereler ile ilgili olarak en son aşamada ise camların iyi şekilde silinmesi ve tozlardan arınması aşaması bulunmaktadır.

Bu aşamada cam yüzey için özel deterjan ve bez kullanılması etkili sonuç almak için gereklidir.

Cam ve pencerelerin alt kısımlarında bulunan mermer ve benzeri alanlarında temizlenmesi daha iyi görüntü sağlayacaktır.

Camlar için önemli olan bir diğer konu ise pencere aralarına kaçma ihtimali olan harç ve benzeri malzemelerin temizlenmesi olmaktadır.

Bu işlem camların normal şekilde kapanmasının sağlanması açısından önem taşımaktadır.

Harç ve benzeri malzemelerin döküldüğü pencere kısımları temizlenmelidir.

Göztepe inşaat sonrası temizlik hizmetleri sonraki işlem olarak fayans ve parke yüzeylerin temizlenmesini gerçekleştirmektedir.

Fayans yüzeyler mutfak, banyo tuvalet, balkon ve benzeri yerlerde tercih edilmektedir.

Özellikle fayans malzemelerinin inşa sürecinde kullanılan malzemeler dolayısıyla çok fazla toz ve leke oluşmasına sebep olmaktadır.

Parlak yüzeyler olması sebebi ile de fayans ve benzeri yüzeyler kirleri çok fazla belli edebilmektedir. Bu yüzeylerin temizlenmesi işlemi cam yüzeyler gibi dikkat edilmesi gereken işlemler arasında bulunmaktadır.

Fayansların çizilmesini engelleyici malzemeler kullanılarak lekelerin çıkartılması gereklidir.

Fayansların ara kısımlarında kalması muhtemel harç parçalarının da çıkartılması su ve benzeri şeylerin normal şekilde akabilmesi açısından önemlidir.

İnşaat temizliği sürecinde parke temizlik işlemi de bir aşama olarak gereklidir.

Yer döşemesi olarak kullanılan farklı türde parke çeşitlerinde temizlik sürecinde dikkat edilmelidir.

Bazı parke çeşitleri suya karşı hassas olabilmektedir.

Bu konu dikkate alınarak sadece silme şeklinde işlem uygulanabilir.

Harç ve benzeri şeylerin kalıntısı olması durumunda bunların yine zarar vermeyecek şekilde çıkartılması gerekmektedir.

Çıkartılamaması durumda yine yumuşatma işlemi uygulanarak sökülebilir.

İnşaat sonrası temizliği için sonraki aşama olarak banyo ve tuvalet alanlarının temizlenmesi bulunmaktadır.

Bu yerlerde duşa kabin, ayna ve benzeri yüzeylerin temizlenmesi işlemlerinde cam yüzeylerde olduğu gibi hassas temizleme uygulanmalıdır.

Klozet ve gider benzeri yerlerde tıkanma olmaması için herhangi bir inşaat kalıntısının dökülmemesine özen gösterilmelidir.

Bu yerlerinde inşaat malzemeleri dolayısıyla tıkanması çok büyük sorunlar çıkartabileceği için dikkatli temizlik yapılmalıdır.

Temizlik işleminde duvar ve benzeri yerlerde silinebilir malzeme kullanılmış işe bu alanların silinerek temizlenmesi gerekmektedir.

Silinebilir duvar boyaları veya duvar kâğıtları kullanılan alanlarda kolay şekilde temizlik uygulanabilmekte ve ortamın daha güzel gözükmesi sağlanmaktadır.

Ev ya da iş yerlerinde kullanılan avize ve benzeri malzemelerde temizlik işlemine tabi tutulabilir. Bunların zarar görmemelerine dikkat edilerek silme şeklinde uygulama yapılabilir.

Ancak bu konuda bilgi sahibi olan kişilerin bu işlemleri yapması önem taşımaktadır.

Kapılar içinde temizlik işlemleri uygulanmalıdır.

Kapılarda lekeler mevcut ise öncelikle onların çıkartılması gerekmektedir. Lekelerin çıkartılması sonrasına silinmesi ve temizlenmesi aşamaları gerçekleştirilebilir.

Göztepe inşaat sonrası temizlik hizmetleri, tadilat ve inşaat sonrası temizliklerde sonraki aşamada mutfak temizlik işlemi gerçekleştirmektedir.

Mutfak içerisinde özellikle mutfak dolapları yeni yapıldı ise mutlaka detaylı şekilde temizlenmelidir. İçerisinde gıda maddeleri konulacağı için bu temizlik işleminde toz ve lekelerden arındırma kadar uygun temizlik malzemesi de kullanılması önem taşımaktadır.

İnsan sağlığına zarar verebilecek olan temizlik malzemeleri bu yerlerde kullanılmamalı ya da kullanım sonrasında çok iyi temizlik sağlanmalıdır.

Mutfak içerisinde aspiratör ve ankastre gibi ürünler varsa bunlar içinde temizlik işlemi uygulanmalıdır. Bu ürünlerin yüzeyleri cam ise, camların temizliğine uygun malzemeler tercih edilmelidir.

Bu konu çizilmeden temizlenmesi için önemlidir.

Yine mutfakta bulunan gider yerlerinin tıkanmaması dikkat edilmesi gereken konular arasında bulunmaktadır.

Eğer tadilat ev ya da işyerinin içerisinde eşya varken yapılıyorsa mutlaka buzdolabı gibi eşyaların temizlenmesi ve tozlarının alınması gerekmektedir.

Bu temizlik aşamalarının sonrasında inşaat temizliği işleminin iyi şekilde bitirilmesi için genel bir temizlik işlemi uygulanmalıdır.

Her noktanın kir ve lekeden temizlenmesi sonrasında özellikle yüzey alanlarının özel malzemeler ile baştan sonra bir kez daha temizlenmesi iyi şekilde sonuç verecektir. Yer döşemelerinin buna uygun deterjan ve paspas kullanılarak silinmesi gereklidir.

Aynı şekilde banyo, tuvalet ve mutfak yüzeylerinde de tozların kalmadığına emin olmak adına bir kez daha silme işlemi uygulanmalıdır.

Cam yüzeyleri ve pencerelerin kontrol edilerek temiz olduğuna emin olunması ve camların normal şekilde kapanmalarının sağlanması gerekmektedir.

Ev ya da iş yeri gibi yerlerde tadilat yapılmış ise bunların üzerinde birikmesi muhtemel tozlar alınmalıdır.

Tozların alınması sonrasında tekrar silinme işlemi yapılarak temiz olduğu kesinleştirilmelidir. Balkonlarda gider bulunması durumunda mümkünse yıkama işlemi uygulanmalıdır. Bu şekilde daha kolay temizlenme sağlanabilir.

Eğer yıkanamıyorsa silinerek temizlenmesi kontrol edilmelidir. Balkonda cam kullanılmış ise bunlar içinde cam yüzeylerdeki temizlik işlemi uygulanmalıdır. İnşaat sonrası temizlik işlemi son kontrollerin yapılması sonrasında bitirilebilir.

Göztepe İnşaat Sonrası Temizlik Hizmetleri

Göztepe inşaat sonrası temizlik hizmetleri sizler için en kaliteli hizmeti sunmaya gayret etmektedir. Temizlik konusunda yılların tecrübesine sahip olan firma olarak farklı hizmet seçenekleri ile en iyi şekilde temizleme gerçekleştirilmektedir.

Ev ya da iş yerlerinizde gerçekleştirilen tadilatlar sonrasında, tekrar gönül rahatlığı ile kullanım sağlanması için ayrıntılı temizlik gerçekleştirilmektedir.

Ya da satın almış olduğunuz yeni ev ya da işyerinizi temiz bir şekilde kullanabilmek için inşaat kirlerini temizlemekteyiz.

Temizlik konusunda uzman ve güler yüzlü personelimiz ile işlemleriniz sorunsuz şekilde gerçekleştirilmektedir.

Özellikle iş güvenliği konusunda eğitim almış olan personelimiz ile gerçekleştirilen temizlik işlemlerinde bilgi ve tecrübe ile temizlik sorunsuz bitirilmektedir.

İnşaat ve tadilat işlemleri sonrasında yapılacak olan temizlik için gerekli incelemeler yapılarak temizlik süreci planlanmaktadır.

Bu temizlik planı çerçevesinde yapılan temizlik işlemi sayesinde temizlenmeyen alan kalmayacak şekilde işlemler bitirilmektedir.

Temizlik işlemleri için özel ekipman kullanılmaktadır. Bu ekipmanlar ile özellikle yüzey temizliği işlemleri çok daha kolay şekilde bitirilmektedir.

Yüzeylerin çizilmesi engellenerek leke ve tozların daha kolay çıkartılması sağlanabilmektedir. Bununla birlikte her alan için uygun deterjan ve silme bezi kullanılması sayesinde de çizmeden lekelerin çıkartılması sağlanmaktadır.

Özellikle cam ve benzeri parlak yüzeylerdeki inşaat artıklarının ve harç gibi yapışan şeylerin temizlenmesinde bu malzemeler ile en iyi şekilde sonuç alınmaktadır.

Temizlik işlemlerinde sahip olunan tecrübe ile verilen hizmetler ile inşaat ve tadilat sonrasında ev ve işyerleri gibi alanların tekrar temiz haline getirilmesi için ayrıntılı ve özenli temizlik hizmeti verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN TEKLİF AL