thumbs-iconİstanbul'un En Köklü Temizlik Şirketi

clock-iconÇalışma Saatleri : 08:00 - 19:00

0

Cart - £0.00

mobile-icon

Bizi Hemen Arayın!0216 478 58 12

Mermer Cilalama

Mermer Cilalama

Parke ve Mermer Cilalama

Uzun Yıllar Kullanım İçin Mermer Ürünler

Günümüzde yapılan binalarda malzeme olarak çok farklı ürünler tercih edilmektedir. Özellikle yapı teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte yapılan binalarda yeni ürünlerde kullanılabilmektedir. Ancak uzun yıllar kullanılması tercih edilen ve kullanılan malzemeleri ona göre belirlenen alanlarda kaliteli ve farklı ürünler kullanılabilmektedir. Bu malzemeler arasında en çok tercih edilenleri mermer olmaktadır. Ülkemiz gibi mermer zenginliği bulunan alanlar için hemen her yerde mermer kullanılabilmektedir. Mermer ürünler diğer ürünlere göre biraz daha pahalı olmalarına karşın daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Mermer doğal taş malzeme olması nedeniyle de hem görünüş olarak iyi hem de sağlam bir malzemedir. Mermerin daha uzun süre kullanılmasını sağlayan işlemlerden birisi de mermer cilalama işlemidir.

Parke ve Mermer Cilalama

Mermer Silme ve Cilalama İşlemleri

Mermer cilalama, özellikle yerlerde kullanılan ve kullanıma bağlı olarak çizilme, eskime ya da aşınma gibi durumlar ile karşı karşıya olan mermerlerin tekrar eski haline getirilmesini sağlayan özel bir işleme verilen addır. Mermer, ev ya da iş yerlerinde çok farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Ağırlıklı olarak kullanım alanları taban kaplamaları, mutfak tezgâhı ya da duvar kaplaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kullanım alanlarında kullanım şekillerine ve yoğunluklarına bağlı olarak mermer malzemeler belli bir süre sonra çizilmekte, aşınmakta ve eski özelliklerini kaybetmektedir. Bazı durumlarda da mermerlerde sararma görülmektedir. Bu durumlar özellikle görsel olarak kötü sonuçlar doğurur. Bunun engellenmesi için mermer malzemelerin silinmesi ve cilalanması gerekmektedir.

İnşaat Sonrası Temizlik

Mermer Cilalama İşlemlerinde Tecrübe

Mermer malzemelerin cilalanması ve temizlenmesi işlemi tecrübe, bilgi ve ekipman gerektiren bir işlemdir. Mermer cilalama işlemi bu iş için özel olarak üretilmiş olan cilalama makinesi ile yapılmaktadır. Bu makineler mermere zarar vermeden temizleme ve cilalama işlemi yapmaktadır. Bu makineler için özel cila malzemeleri üretilmektedir. Mermer cilalama ile ilgili iyi sonuç alınması için bu hususlara ek olarak tecrübeli ekipler ile çalışılmalıdır. Mermer cilalama makinesi ile ilgili bilgi ve tecrübeye sahip kişiler ile temizlik ve cilalama işlemi yapılmalıdır. Işıl ışıl ve ilk günkü gibi mermer zemin ve malzemelere sahip olmak için mutlaka temizlik işlemi yapılmalıdır.

HEMEN TEKLİF AL