thumbs-iconİstanbul'un En Köklü Temizlik Şirketi

clock-iconÇalışma Saatleri : 08:00 - 19:00

0

Cart - £0.00

mobile-icon

Bizi Hemen Arayın!0216 478 58 12

Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Temizlik

Doğal afetlerin dışında, bir kişinin karşılaşabileceği en büyük felaketlerden biri de şüphesiz yangındır.

Yangın bir anda yılların birikimlerini yok ederken, geriye kalanların temizlenmesi de ayrı bir tecrübe ve bilgi birikimi gerektirir. Profesyonel destek olmaksızın yangın sonrası temizlik konusunda başarılı olmak son derece zordur.

Yangın Sonrası Temizlik Hizmetleri

Özellikle koltuklara, perdelere, halılara sinen is kokusunun çıkartılması, kurumların oluşturduğu lekelerin çıkartılması bir uzmanlık gerektirir.

Yangın söndürme müdahalesi ile sıkılan basınçlı suyun kurum ve yanıkları daha da derinlemesine kalıcı hale getirdiği de bu temizlik sırasında akıldan çıkartılmamalıdır.

Bu kadar yoğun bir kirin temizliği ise günlük temizlik malzemeleri ile yapılamayacağı gibi, bu konuda tecrübeye sahip olmayan firmaların müdahaleleri de daha kötü sonuçlar ortaya çıkartmaktan başla bir işe yaramayacaktır.

Yangın Sonrası Temizlik

Yangın Sonrası Temizlik Yapılırken Belli Bir Plan İzlenmelidir

Yangın sonrası temizlik yapılırken ilk olarak belli bir iş planı oluşturulmalı ve bu plan doğrultusunda çalışılmalıdır.

Yapılan çalışmalarda öncelik, sıkılan suyun konuttan uzaklaştırılması ile başlayarak, yangın söndürücü kimyasalların ev eşyaları üzerinden temizlenmesi ile devam edilmesi en doğru adımlardan biri olmaktadır.

Bunun ardından temizlik şirketine taşınabilecek halı, kilim, yastık, giysi ve yatak yorgan gibi eşyaların nakliyesine başlanır. Bunun ardından da taşınmaz mallar olarak düşünülen eşyaların temizlenmesine sıra gelir.

Tüm bu temizlik işlemlerinin sakin ve planlı bir şekilde yapılması gerektiği için, ev halkının bazı durumlarda bu akışı bozabileceği akıldan çıkartılmamalı ve bu konuda

Yangın Sonrası Temizlik Sigorta Hizmetlerini Aksatmamalı

Yangın sonrası temizlik hizmeti veren firmaların dikkat etmeleri gereken bir diğer husus ise, yangının sündürülmesinin hemen ardından temizliğe başlamaları sırasında sigorta experlerinin yapacağı incelemelerde elde ettikleri bulguların yok edilmesidir.

Bu bilinçsiz ce yapılan hatadan dolayı, yangına maruz kalan hane halkı sigorta paralarını almakta sorunlar yaşamakta, uzayan süreç doğal olarak olumsuzlukların da yaşanmasına sebep olmaktadır.

Bu konuda uzman olan temizlik şirketleri ise, ne kadar erken müdahale ederek temizlik hizmetine başlarsa başlasın delil teşkil edecek unsurlara dokunmadıkları için çözümün bir parçası olmaktadırlar.

Yangından çıkmış bir evin temizliğinde önceliğin her zaman kurtarılabilecek her eşyanın temizlenmesi, kullanılamaz durumda olan eşyaların ise hızla geri dönüşüme gönderilmesi gerektiği akıldan çıkartılmamalıdır.

HEMEN TEKLİF AL