thumbs-iconİstanbul'un En Köklü Temizlik Şirketi

clock-iconÇalışma Saatleri : 08:00 - 19:00

0

Cart - £0.00

mobile-icon

Bizi Hemen Arayın!0216 478 58 12

Yerinde Halı Yıkama

Yerinde Halı Yıkama

Yerinde Halı Yıkama

Yerinde halı yıkama hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi ve fiyat almak için lütfen 0530 964 99 37 numaralı telefondan bizimle çekinmeden iletişime geçiniz.

İstanbul’da 20 yıldır hizmet vermekte olan firmamız müşteri memnuniyeti ve kaliteli himmet odaklı çalışmaktadır.

Yerinde Halı Yıkama

Halılar bütün yaşam alanlarında konforun, estetiğin ve fonksiyonelliğin temelini oluşturur. Özellikle evlerde bütün zeminlerin halılar ile kaplanmasını isteriz.

Toplum olarak bir eve girdiğimizde ayaklarımızın halıya değmesine önem verir, bu yüzden olabildiğinde bütün zeminleri halılarla kaplamayı tercih eder.

Sadece evlerde değil, iş yerlerinde ve kamu binalarında da gün geçtikçe halılar daha fazla tercih ediliyor.

Özellikle de duvardan duvara, halıfleks, döşeme halı adı verilen türlerin gelişmesiyle birlikte mekanlar çok daha büyük halılara kavuşuyor.

Duvardan duvara halılar her ne kadar küçük çaplı evlerde yeni yeni popülerleşmeye başlamış olsa da yurtlarda, camilerde, otellerde, motellerde, villalarda, tesislerde ve diğer geniş çağlı kullanım alanlarında uzun yıllardır kullanılıyor.

Bütün bu mekanlarda duvardan duvara halılar öncelikle dekorasyonun bir parçası oluyor. Kurumsal kimliğe uygun renklerde ve tasarımlarda halılar seçilerek mekân dekorasyonu çok daha üst seviyeye taşınıyor.

İkinci olarak duvardan duvara halılar mekanların ısıtılmasında önemli bir etken oluyor. Daha sıcak, daha ılık bir ortam sunduğu için yapılarda ısıtma için yakıt tüketiminde tasarruf imkânı sağlıyor.

Üçüncü olarak da ses yalıtımı sağlıyor. Özellikle toplu kullanım alanlarında ses emişi, ses akustiği için duvardan duvara halılar önemli bir misyon üstlenerek yalıtım sağlamış oluyor.

Fakat bütün bu avantajları yanında bu halılar da zaman içerisinde kirleniyor, tozlanıyor, lekelenebiliyor.

Yerinde Halı Yıkamanın Önemi

Duvardan duvara halılar özel olarak döşenir ve yerinden hareket ettirilmeleri halıların sağlığına zarar verir. Oysa yerinden hareket ettirilmeyen bu halılar çok daha uzun ömürlü olur.

Bu yüzden de klasik halılarda olduğunun aksine bu halıların yerinde yıkanması gerekir. Yerinde halı yıkama adını verdiğimiz bu hizmet, taşınamaz, duvardan duvara halıların evlerde, işyerlerinde ya da kamu banlarında yapılan uygulamayı ifade eder.

Yerinde halı yıkama için özel ekipmanlara, özel temizlik malzemelerine ve yerinde halı yıkama konusunda uzman personellere gereksinim vardır.

Bunların birisinin eksik ya da yanlış olması değil halılarınızın temizlenmesini, halılarınızın yıpranmasını, daha fazla kirlenmesini sağlar.

Firma olarak uzun yıllardır hizmet verdiğimiz sektördeki tecrübelerimize dayanarak yerinde halı yıkama uygulamalarının en fazla senede bir kez yaptırılmasını, mümkünse 6 ayda bir yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.

Periyodik olarak başarıyla yıkanan halılar en başta daha estetik, daha temiz bir görünüme kavuşur.

Doğal olarak da herkes daha temiz bir ortamda bulunmak, daha temiz bir ortamda yaşamak ister. Hele ki bir işletme sahibiyseniz müşterilerinizin ilk dikkatini çekecek alanlardan birisi halılarınız olacaktır.

Kirli, lekeli halılar müşteri memnuniyetine ve müşteri sadakatine zarar verecek, kurumsal marka imajınız zedeleyecektir.

Ayrıca halılarda biriken kirler, lekeler zamanında temizlenmezse kalıcı olmaya başlar. Halıların derinlerine işleyerek tabakalar oluşturur.

Bu da doğal olarak halılarınızın dokusunu bozar. Daha hızlı yıpranmalarına sebebiyet verir. Halı içlerinde biriken mikroplar, zamanla bakteri oluşturur.

Oluşan bakteriler ortamda bulunanların sağlığını tehdit eder hale gelir. Alerjilere, nefes darlıklarına, virüslere neden olabilir.

Yine içten içe halılarınızın çürümesine, yıpranmasına, aşınmasına yol açar. Bu yüzden de sadece görüntü itibariyle değil, derinlemesine temizlenmeleri gerekir.

Yerinde Halı Yıkamanın Püf Noktaları

Yerinde halı yıkama hizmetinin ve uygulamalarının çeşitli püf noktaları vardır. Bunlara riayet edilmesi halıların estetiğini, temizliğini, sağlığını ve kullanım ömürlünü etkiler.

Bu yüzden bizler daima en iyi hizmeti yerine getirdiğimiz gibi siz değerli müşterilerimizin yerinde halı yıkama hizmeti alırken bu hususlara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

En temel nokta kullanılan ekipmanlardır. Bugün halı yıkama alanında çok çeşitli makinalar mevcut. Bunlar dünyanın farklı ülkelerinde, farklı markalar tarafından özel olarak geliştiriliyor.

Mühendisler uzun süre ar-ge çalışmaları yaparak sadece yerinde halı yıkamaya özel makineler ortaya çıkarıyorlar.

Kullanılan makinenin emiş gücü, çalışma sistemi, temiz-kirli su hazneleri gibi detaylar doğrudan halı yıkamadaki başarıyı etkiler. Bu yüzden en kaliteli ve en modern makinelerin kullanılması önerilir.

Bir diğer husus halı yıkama esnasında kullanılan temizlik ürünleridir. Temizlik ürünleri kimyasal ürünler olmakla birlikte hepsi aynı içeriğe ve aynı kaliteye sahip değildir.

Hatta çok büyük kalite farkları vardır. Kullanılacak temizlik malzemelerinin mutlaka markalı, sertifikalı ve garantili olmaları gerekir.

Yine hangi temizlik malzemesinin kullanılacağı halının türüne ve kirlilik seviyesine göre seçilir. Yanlış malzeme, kalitesiz malzeme kullanımı halılarınızın dokusuna zarar verir. Aşınmalara, çürümelere, hatta yırtılıp delinmelere neden olabilir.

Hatalı kimyasal malzeme kullanımı halılarınızda kalıntı bırakarak daha hızlı kirlenmelerine de yol açabilir.

Maalesef sektörde birçok firma kalitesiz, yapışkan kıvamda kimyasallar kullanıyorlar. Bu, ilk etapta halıları temiz gibi gösterse de kısa sürede halılardaki yapışkan kıvam kirin, tozun daha hızlı toplanmasına neden oluyor. Bu da birkaç ay içerisinde halılarınızın eskisinden de kirli bir hal almasına yol açıyor.

Yanlış temizlik malzemesi kullanımı çeşitli alerjilere, hastalıklara da yol açabilir. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olanlar, hastalar, yaşlılar ve çocuklar bu durumda daha fazla etkilenebilir.

Sağlıkları zarar görebilir. Bu yüzden kullanılan ürünlerin markalı, sertifikalı, antibakteriyel özellikli ve doğal olması gerekir.

Ayrıca yerinde halı yıkamayı yapacak personelin de alanında uzman olması, tecrübeli, gerekli eğitimi almış olması gerekir.

Sahip olduğu makinin kullanım detaylarını bilmesi, halı türüne göre doğru temizlik ürününü seçebiliyor olması, doğru oranda sıvı kullanması ve kurulama gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bütün bunlara firma olarak azami dikkat ediyor, kusursuz sonuçlar ortaya çıkarıyoruz.

Yerinde Halı Yıkama Yöntemleri

Yerinde halı yıkama halıların kullanım yoğunluklarına veya ne kadar kirli olduklarına göre farklı yöntemlerle yapılabiliyor.

Bütün yöntemlerde temizliğe başlamadan önce tüm halıların elektrikli süpürgeyle iyice süpürülmesi gerekir. Kullanılan yöntemler ise şunlardır:

  • Şampuanlama ile yerinde halı yıkama: Bu yöntem, yerinde halı yıkama yöntemleri arasında en az etkili olandır. Halı yıkama makinesiyle halıya özel şampuanlar uygulanır. Daha sonra da vakumlama ile halı şampuanı, halıdan iyice çekilir. Halı yıkama şampuanı, halı yıkama deterjanı, parfüm, parlatıcı gibi ürünler kullanılır. Bu sayede halılar hem temizlenir hem de hoş bir kokuya kavuşur. Fakat derinlemesine bir yöntem olmadığı için etkisi sınırlı seviyededir.
  • Buharlı yerinde halı yıkama: Yüzeysel yerinde halı yıkama yöntemleri arasında en etkili olandır. Halı yıkama makinesi yardımıyla sıcak su ve şampuan karışımı bir solüsyon halı içerisine enjekte edilir. Ardından güçlü çekim güzüne sahip bir makineyle çekilir. Mümkün olduğunca fazla kir ve mikrop yerinden sökülerek halılarınız olabildiğince temiz ve güzel kokulu hale gelir.
  • Köpükle yerinde halı yıkama: Bu yöntem, şampuanla kuru temizleme arasında bir yerdedir. Çok az miktarda su ile birlikte köpük kullanılır. Köpük halıya işleyerek kirlere yapışır. Köpük halıya derinlemesine işledikten sonra tamamen vakumlanır. Bu sayede su, kir ve deterjanın büyük bölümü çekilir.
  • Kuru yerinde halı temizleme: En başarılı yerinde halı yıkama yöntemlerinden birisidir. Kuru temizleme olduğu için halının kurumasını beklemeye gerek kalmaz. Halının kiri mıknatıs gibi çeken bir temizlik tozuyla kaplanması ile yapılır. Toz halıya işledikten sonra güçlü vakum makinesiyle vakumlanır ve kirlerinden arındırılır.
  • Bonnet ile yârinde halı yıkama: Bu yöntemde halıya kimyasal bir deterjan uygulanır ve döner temizleyici makine ve emici bir ped ile kir sökülür. Bonnet ile yerinde halı yıkama daha çok ticari binalarda, mekanlarda kullanılır. Çünkü endüstriyel halıların bakımı ve temizlenmesi için geliştirilmiş bir yöntemdir. Ev halılarının elyaf yapılarına zarar verme durumu vardır.

Yerinde Halı Yıkama Firmaları

Firma olarak yerinde halı yıkama firmaları arasında uzun yıllardır bölgemizin en çok tercih edilenleri konumunda bulunuyoruz.

Müşteri memnuniyetini en temel değer kabul ediyor ve halılarınız için, sağlığınız için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yeni nesil halı yıkama makineleri kullanıyor, tamamı sertifikalı, dünya standartlarında temizlik ürünlerini tercih ediyoruz.

Bakteri ve alerjenlerden halılarınızı tam olarak arındırıyoruz. Uygulamalarımızla halılarınızın ömrünü uzatıyor, daha uzun süre sağlıklı ve temiz biçimde kullanmaya devam edebilmenizi sağlıyoruz.

Yerinde halı yıkama uygulamalarımızda güçlü vakumlama yapıyoruz. İşlemlerimizi kısa sürede sonlandırıyoruz ve ortalama 2 saat gibi bir sürede kuruyarak kullanılmaya devam edilebilmesini sağlıyoruz.

Tamamen zararsız, yeşil sertifikalı çevre dostu solüsyonlar kullanıyoruz. Halılarınızın kir tutmama özelliğini bozmuyor, sertifikalı teknisyenlerimizce halınızın türüne göre en doğru ürünleri, işlemleri uyguluyoruz.

Bütün bu avantajlı ve ayrıcalıklı yerinde halı yıkma işlemlerimiz uygun fiyat ayrıcalıklarıyla taçlandırıyor, halılarınızın kirlilik düzeyine ve metrekaresine göre piyasa koşullarında en uygun yerinde halı yıkama fiyatlarını sunuyoruz.

HEMEN TEKLİF AL