thumbs-iconİstanbul'un En Köklü Temizlik Şirketi

clock-iconÇalışma Saatleri : 08:00 - 19:00

0

Cart - £0.00

mobile-icon

Bizi Hemen Arayın!0216 478 58 12

Fabrika Dezenfektasyonu ve Ozonlama

Fabrika Dezenfektasyonu ve Ozonlama

3 Mar

Fabrika Dezenfektasyonu ve Ozonlama

Korona virüsüne karşı önlem amaçlı fabrika dezenfektasyonu hizmetlerimiz hakkında 0216 478 58 12 bizi arayınız.

Aşısını olan personelimiz ayrıca Corona Virüs tedbirleri dahilinde 2 haftada bir kere PCR testi yaptırmaktadırlar.

Fabrikalar çeşitli üretim faaliyetlerinin gerçekleştirildiği işletmelerdir. Sanayinin temelini oluşturan fabrikalar onlarca farklı sektörde hizmet verebilir. Üretimi yapılan, işlenen ürüne göre fabrikaların hizmet alanı değişir. Onlarca, yüzlerce insan bir arada fabrikalarda çalışarak üretime dahil olur. Üretilen ürünler de kimi zaman ülkemizin her yerine kimi zamansa dünyanın dört bir tarafına gönderilir. Bu noktada bir fabrikanın olmazsa olmazlarından birisi temizliktir.

Fabrikalarda çok sayıda insan bir arada çalıştığı için öncelikle burası bir toplu kullanım alanıdır. Bütün toplu kullanım alanlarında olduğu gibi buralarda da en temel gereksinim hijyendir. Salgınların, hastalıkların oluşmasını engellemek için fabrikaların her zaman steril olmaları gerekir. Aksi taktirde çalışanların rahatsız olması iş verimini, çalışma sağlığını, üretimi doğrudan etkiler. Firmamız fabrika dezenfektasyonu ve ozonlama hizmeti ile bu alanda yıllardır profesyonel hizmet vermekte, fabrikalarınızın steril bir çalışma ortamına dönüşmesi ve hep öyle kalmasını sağlamaktadır.

Fabrikaların temizliği aynı zamanda üretim yönünden de gereklidir. Sağlıksız bir alanda üretilen ürünler bütün bir ülkeye, hatta bütün bir dünyaya hastalık yayabilir. Salgınlara, virüslere sebebiyet verebilir. Daha nedeni tespit edilemeden binlerce insanın ölümüyle sonuçlanan vakalara sebep olabilir. Oysa dezenfektasyon sayesinde fabrikalar steril bir hal alır. Üretimi yapılan ürünler de aynı sterillikte fabrikalardan çıkıp tüketicilere ulaştırılır. Temiz, sağlıklı bir iş süreci ortaya konmuş olur.

Ozon Gazı İle Yapılacak Dezenfektasyonun Avantajları

Ozon gazı, atmosferde doğal olarak bulunan oksijenin güneş ışınları tarafından parçalanıp ozon molekülleri haline getirilmesiyle meydana gelir. Ozon gazı elektrik enerjisi yardımıyla parçalanır veya saf oksijen kullanılarak üretilir. Üretimi yapılan ozon gazı çok çeşitli sektörlerde kullanıldığı gibi temizlik sektöründe de oldukça fazla tercih edilir. Firmamız fabrika dezenfektasyonu ve ozonlama işleminde ozon gazından yararlanmakta, steril fabrikalar oluşturmaktadır.

Ozon gazı uzun zamandır sağlık sektöründe kullanılmaktaydı. Artık temizlik sektöründe de kullanılıyor ve yaşam alanlarının temizliğini sağlamak, dezenfektasyon yapmakta da kullanılıyor. Fabrikalar ozon gazıyla yapılan temizlik işlemleri ile çeşitli mikroorganizmalardan, virüslerden arındırılıyor. Güçlü temizlik işleviyle ozon gazı fabrikaların hijyeninin sağlanmasında tek başına yeterli oluyor.

Çalışma ortamlarının, yaşam alanlarının temizliğini sağlamak için bir hayli yöntem kullanılıyor. Her geçen gün de daha fazla çeşit temizlik türü geliştirilmeye, daha etkili bir temizlik yapmaya, yeni temizlik yöntemleri aramaya devam ediliyor. Bu yöntemlerden birisi ozon gazı ile dezenfektasyon sağlamak olup başarılı temizliğin püf noktalarından birisini bu yöntem oluşturuluyor.

Ozon temizliğinde ozon teknolojisinin en yeni imkanları kullanılır. Özel makinelerle gerçekleştirilen bu temizlik işlemleri sağlıklı yaşam alanları oluşturmada birebirdir. Endüstriyel koku kontrolünde, hayvancılıkta, hava dezenfeksiyonunda, tavukçulukta, kapalı ortamlarda koku gidermede, seracılıkta, soğuk hava depolarında, konserve gıdaların korunmasında, atık su arıtmada, içme suyu dezenfeksiyonunda, et işleme tesislerinde, yer altı suyu remedisyonunda, havuz suyu dezenfeksiyonunda, genel tıpta, meyve ve sebzelerin korunmasında, dermatoloji ve cilt bakımında, tarım ve gıda sektöründe ve daha pek çok alanda ozon gazı kullanılmaktadır. Dolayısıyla bütün bu alanlarla alakalı faaliyet gösteren fabrikalarda da ozonlama yöntemiyle dezenfektasyon yapılabilmektedir.

Ozon Gazı Dezenfektasyonu ile Steril Fabrikalar

Fabrika dezenfektasyonu ve ozonlama işlemleri son derece başarılı temizlik sağlar. Özellikle kötü koku giderici etkisi ile çoğu fabrika için kurtarıcı rolü üstlenir. Doğal ve zararsız bir temizlik yöntemidir. İnsan sağlığına herhangi bir zararlı etkisi yoktur. Bundan dolayı da firmamızın ozonlama yöntemiyle yaptığı dezenfektasyon işlemleri fabrikaları çok daha temiz, çok daha hijyenik yapmaktadır. En zorlu kirler, kokular yol edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN TEKLİF AL